Skład zespołu

Zbigniew Foryś ZBIGNIEW FORYŚ - wokal, harmonijka ustna, gitara elektro-akustyczna, instr. klawiszowe. Zbigniew Foryś swoją karierę rozpoczął w 1975 roku. Ukończył szkołę muzyczną w klasie kontrabasu i fortepianu. Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, wokalista. Zaczynał wraz z perkusistą Włodzimierzem Kempfem (ex.LOMBARD) jako basista w znanym zespole jazzowym (Jastrzębski Qwintet Jazzowy), z którym zagrał wiele koncertów w kraju i zagranicą biorąc udział w festiwalach jazzowych, jak Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Jazz Festival w Hadze, Moskwie, Pradze, Berlinie. Był jednym z najlepszych basistów w Polsce. Znany przede wszystkim ze współpracy z legendarną grupą poprockową LOMBARD,z którą nagrał 8 płyt(m.in. płyta "Life" ze słynnym "Przeżyj to sam", płyta "Wolne od cła", "Szara maść" czy "Anatomia" ), za które zespół LOMBARD otrzymał dwie złote płyty (26 czerwca 2006r. po wieloletniej nieobecności Zbigniew Foryś wystąpił gościnnie z grupą "Lombard" podczas Dni Paczkowa, a koncert został żywo przyjęty przez fanów Lombardu). W trakcie swojej drogi estradowej pracował także z Piotrem Janczarskim z zespołu NO TO CO i wokalistką GAYGA, z którą nagrał płytę "Graj nie żałuj strun" promując m.i. swoją kompozycje "DZIECI DZIECIOM". Brał udział w festiwalach P. P.- Opole, Sopot '85, a także w festiwalach w Rydze, Cannes, Moskwie, San Remo, Helsinkach, Estonii. Grywał w Rock Arena w Poznaniu, W latach 90-tych grywał w Europie zachodniej z wieloma artystami z całego świata m.in. z niemiecką wokalistką PERLĄ MCRAY, folkową grupą FKK, gitarzystą ACHIMEM FRANKIEM, holenderskim trębaczem LOTHAREM VAN SAA i innymi. W 2004 r. powrócił do kraju, gdzie ponownie koncertuje grając muzykę jazzową. W 2005r. założył grupę "Zbigniew Foryś Band", która wykonuje we własnej aranżacji covery utworów z lat 60-tych oraz własne kompozycje. W repertuarze znajdują się piosenki takich grup amerykańskich i angielskich, jak CREEDECNE CLEARWATHER REVIVAL, THE ROLLING STONES. Koncertują z powodzeniem na terenie całego kraju bawiąc publiczność doskonałym rockowym brzmieniem i profesjonalizmem estradowym.  
Wacław Siudmak WACŁAW SIUDMAK - wokal, gitara elektro - akustyczna(II) Wacław Siudmak absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Głubczycach w klasie klarnetu i fortepianu. W 1989 roku uczestnik festiwalu piosenki żołnierskiej i radzieckiej SOW w Wrocławiu. Od 2002 roku z przerwami do 2006 roku współpracował z grupą rockową- KOLEKTYW; Od sierpnia 2004 roku do chwili obecnej nierozerwalnie związany ze Zbyszkiem Forysiem, a od początku założenia zespołu- listopada 2005 roku - członek zespołu ZBIGNIEW FORYŚ BAND.  
Rafał Polnik RAFAŁ POLNIK - gitara basowa Rafał Polnik z wykształcenia mgr Politologii z zamiłowania gitarzysta basowy. Od 2000 roku aktywnie grający w Rybnickich zespołach- Deneb i Pings in Tank; Od stycznia 2010 roku gitarzysta basowy w zespole- ZBIGNIEW FORYŚ BAND.  
Przemysław Niemiec PRZEMYSŁAW NIEMIEC - perkusja Przemysław Niemiec absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, swoją karierę muzyczną rozpoczął w roku 1980 z Markiem Raduli.Od 1982 roku do dziś nierozerwalnie związany z grupa BANK; Od 1989 do 1997 roku współpracował z Tomkiem Szwedem koncertując w kraju i za granicą, w swoim dorobku artystycznym posiada 4 albumy studyjne -Ciągle ktoś mówi coś 1983 rok , Gdzie Mieszka Czas 1999 rok, Złoty Pył 2008 rok oraz płyta- Jestem Panem świata wydana w blisko w mln.nakładzie, za którą BANK w 1983 roku otrzymał złotą płytę. Od 2005 roku związany ze Zbyszkiem Forysiem w formacji jazzowej, a od listopada 2009 do chwili obecnej mocny punkt zespołu ZBIGNIEW FORYŚ BAND;  
Grzegorz  Grunwald - gitara solowa Grzegorz Grunwald-  muzyk  z  wieloletnim doświadczeniem  estradowym studyjnym, swobodnie poruszający się w różnych gatunkach muzycznych. Od 2012 roku występuje w formacji jazzowej Zbigniewa Forysia –From Stage, a od 2013 roku mocny punkt w zespole Zbigniew Foryś Band.  
 

Grali z nami:

  • Jan Sokół - wokal,gitara prowadząca
  • Mirek Moskwik - gitara solowa
  • Marek Adamowicz: perkusja
  • Bartek Mikuła: gitara basowa